Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze – sezon 2017 zakończony

Już za nami tegoroczna edycja niezwykle udanych Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się podczas Wystawy „Zieleń to Życie”. Zapisy na przyszły rok warsztatowy ruszą jesienią 2017

 

Zakończenie tegorocznego sezonu z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi odbyło się 2 września podczas Wystawy „Zieleń to Życie”. W tym roku w aż 35 centrach ogrodniczych w całej Polsce odbyła się druga edycja  warsztatów. Pomysłodawcą eventu jest firma Kronen, która do współpracy zaprosiła firmy Agrecol i RAMP, a „Biznes Ogrodniczy” oraz magazyn „Garden & Trends” objęły warsztaty patronatem medialnym. Każde spotkanie miało inny temat przewodni. Każde było wyjątkowe i niepowtarzalne, ale łączyło je jedno, ogromna pasja prowadzącego warsztaty – Witolda Czuksanowa oraz przedstawicieli firm Kronen, Agrecol i Ramp do zachęcania miłośników zieleni, młodych adeptów i początkujących ogrodników do wspólnego sadzenia roślin, nauki i zabawy. – Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze organizowane w Warszawie podczas dorocznej wystawy „Zieleń to Życie”, zwykle zapamiętujemy jako te, do których ustawia się długa kolejka chętnych. Niby to koniec sezonu, powoli odliczamy dni do końca lata lub też początku jesieni, a jednak to miłe i zrozumiałe, że wszyscy pragną, by ten ostatni ciepły czas roku upływał w otoczeniu pięknych kwiatów. Tym razem zadaniem uczestników było posadzenie dorodnych begonii, lub też pewnej rośliny konkurencyjnej, o której więcej za chwilę, z wykorzystaniem podłoży Kronen i narzędzi Ramp. A żeby kwiaty pięknie oraz długo zdobiły, od Agrecolu dodawaliśmy aplikatory z odżywkami. Mnie jako prowadzącemu Warsztaty bardzo się spodobało, że znakomita liczba uczestników mając wybór roślin, życzliwie odnosiła się i do pięknych begonii i poziomek, co to i kwiat mają urokliwy i owoc smaczny, a z listków niezwykłą herbatę da się naparzyć. Ta roślinka dla ducha i dla ciała tak optymistyczne nastroiła organizatorów, że już zaczęli myśleć o zajęciach w przyszłym sezonie. Tymczasem ślemy podziękowania dla wszystkich tegorocznych uczestników z całej Polski –  podsumowuje Witold Czuksanow, dziennikarz, prowadzący event.

 

 

Zapisy na przyszły rok warsztatowy ruszą jesienią 2017. Ewentualnych zainteresowanych prosimy o kontakt z firmą Lasland.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie