Rozbudowa „U Wiechcia”

„U Wiechcia” to znany klientom Kościana market remontowo-budowlany, który w marcu tego roku został rozbudowany o część ogrodową. Realizacją projektu zajęła się firma Deforche Construct

Tekst: Agnieszka Idziak

Początki sklepu „U Wiechcia” sięgają 2002 r. – wówczas Dominik Wieszczeczyński, właściciel placówki, otworzył sklep metalowy na powierzchni 100 m². Widząc zapotrzebowanie na rynku, w 2008 r. powiększył go do 2,4 tys. m², co dało możliwość na znaczne poszerzenie oferty. Powstał wówczas marekt z działami: dom, remont i ogród. – W 2011 r. po raz pierwszy rozbudowaliśmy dział ogród. Jest to kategoria, która w ostatnich latach bardzo się rozwija. Dlatego w tym roku zdecydowałem się dostawić zadaszoną halę tylko dla części ogrodowej – mówi Dominik Wieszczeczyński.

Atuty Wiechcia
Market „U Wiechcia” jest znany mieszkańcom Kościana, dogodna lokalizacja przy trasie, wygodny parking sprawiają, że klienci chętnie przyjeżdzają tu na zakupy. Siłą tego miejsca jest kompleksowość oferty. – Cały czas obserwuję klientów, słucham ich potrzeb. Na początku zauważyłem, że na zakupy przychodzą do nas remontujący dom lub mieszkanie mężczyźni, ale najczęściej w towarzystwie kobiet. Dlatego postanowiłem poszerzyć ofertę o dział ogród i decor, który zaczął przyciągać wzrok pań. W wyniku dalszych obserwacji potrzeb naszych klientów wprowadziłem dział z zabawkami i artykułami papierniczymi dla dzieci oraz produktami zoologicznymi – opowiada właściciel. Handel jest wymagający. Trzeba umieć przewidywać trendy, cały czas obserwować klientów. – W naszej placówce bardzo ważne jest doradztwo. Nie jest to sklep spożywczy, w którym klient rzadko zadaje pytania. Do nas przychodzi nabywca, który bardzo często wie, jaki chce osiągnąć efekt, co chce zrobić, ale nie wie, jakich narzędzi do tego użyć – mówi Dominik Wieszczeczyński.

W ogrodzie jest moc

Widząc duże zapotrzebowanie i potencjał na rynku, „U Wiechcia” dział ogród jest cały czas rozwijany i poszerzany. Obecnie w Polsce jest moda na ogrodnictwo, za którą warto podążać. Klienci, którzy budują dom, już w początkowej fazie planują ogród. Ogrodnictwo to obecnie nowoczesny trend, popularny wśród wszystkich grup wiekowych. Tendencja ta jest silnie wzmacniana dzięki czasopismom i programom telewizyjnym, które doradzają jak stworzyć i pielęgnować nowoczesny, zadbany ogród. – Dlatego podjąłem decyzję o poszerzeniu tego działu i zagospodarowaniu oddzielnej hali tylko dla produktów z kategorii ogród. Zdecydowałem się na współpracę z firmą Deforche, ponieważ jest to solidny partner. Realizacje firmy są rozpoznawalne i doskonale oddają klimat miejsca. Konstrukcja mówi sama za siebie – opowiada Dominik Wieszczeczyński.

Oszczędność energii
Henryk Kryszewski, krajowy konsultant Deforche Constuct

Projekt centrum ogrodniczego zrealizowany przez firmę Deforche Construct w Kościanie składa się z jednej nawy o szerokosci 11 m i dlugości 38 m z powierzchnią całkowitą 420 m². Do zabudowy konstrukcji w ścianach bocznych wykorzystano szyby zespolone stopsol, natomiast dach pokryty został płytami warstwowymi w połączeniu z szybami zespolonymi. Zastosowanie do pokrycia dachu materiałow energooszczędnych oraz użycie izolowanych podwalin o grubości 14 cm w ścianach bocznych sprawiło, że nowo wybudowane centrum ogrodnicze charakteryzuje się dużą oszczędnością energii.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: