Salon du Végétal

Targi, które odbywają się w Nantes – Parc Expo to jedna z najważniejszych europejskich imprez dedykowanych sektorowi roślin i kwiatów, ogrodnictwu oraz architekturze krajobrazu. Redakcję „Biznesu Ogrodniczego” reprezentował tam w tym roku wydawca Jarosław Olewicz

Targi w Nantes zorganizowane w tym roku w dniach 10-12 września odbywały się już po raz 34. To największe targi ogrodnicze we Francji, które co roku odwiedza 10 tys. profesjonalistów z branży. Salon du Végétal odgrywa kluczową rolę w zbliżaniu dostawców i kupujących ze wszystkich sektorów zielonej branży: producentów, szkółkarzy, architektów krajobrazu i przedstawicieli handlu detalicznego. Co roku Jury targów wyróżnia także najciekawsze nowości roślinne. W tym roku była to m.in. Hydrangea interspécifique 'French Bolero’ oraz Salvia x jamensis AMETHYST LIPS 'Dyspurp’.

Oprócz targów Salon du Végétal w programie wyjazdu prasowego było także zwiedzanie ogrodów Nantes oraz wizyty w najważniejszych szkółkach regionu, m.in. La FORET Solutions Plants. – Założona w 1988 roku szkółka specjalizuje się w produkcji młodego materiału roślinnego. Specyficzny klimat, na który wpływa bliskość zarówno rzeki Loary, jak i Oceanu Atlantyckiego pozwala produkować aż 2000 różnych gatunków i odmian – mówi Jarosław Olewicz. Już w październikowym wydaniu „Biznesu Ogrodniczego” szczegółowa relacja z wyjazdu prasowego do Nantes.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: