Sprzedaż wraca na właściwe tory!

Po słabej sprzedaży w marcu angielskie centra ogrodnicze notują ożywienie w handlu. Sprzedawcy przewidują,  że w  ciągu najbliższych dwóch tygodni nastąpi wzrost aktywności ogrodniczej wśród miłośników zieleni.  Klienci nadal mają pieniądze do wydania

 

Sprzedaż w angielskich centrach ogrodniczych w ostatnich tygodniach  osiągnęła wartość powyżej średniej w porównaniu do  ostatnich 7 lat.
Marzec był  niekorzystny pod kątem sprzedaży. Jednak sprzedawcy liczą na dobry maj, przewidują, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nastąpi wzrost aktywności ogrodniczej.  Klienci nadal mają pieniądze do wydania.
W połowie maja powinien nastąpić intensywny  czas dla branży ogrodniczej, będzie to też okres składania  zamówień  na sezon jesienny oraz asortyment świąteczny.  Na dobrą koniunkturę z pewnością wpływ będzie miała Wystawa Chelsea Flower Show, która odbędzie się w dniach 22 -26 maja i z pewnością pobudzi klientów do tworzenia własnej przestrzeni wypoczynku i kupowania roślin.

Analiza  sprzedaży w angielskich centrach ogrodniczych  pokazuje, że kiedy Wielkanoc jest w połowie  kwietnia, sprzedaż jest dobra, natomiast, gdy wypada w marcu wielkość koszyka zakupowego klientów zależy tylko od pogody.  Branża ogrodnicza nie powinna patrzeć na słabą  Wielkanoc w 2018 roku jako znak złego roku. Wielkanoc była w nieodpowiednim czasie.  Teraz trzeba się skupić na nowych wyzwaniach .

REKLAMA
Targi Zieleń to życie