Szybkie cięcie

Bez nich wielu miłośników zieleni nie wyobraża sobie zadbanych i zdrowo wyglądających roślin. Wydajne, skuteczne i innowacyjne – każdy producent akumulatorowych nożyc do żywopłotów ma swój hit sprzedażowy. Prezentujemy produkty wytypowane przez wybrane firmy

Tekst: Agnieszka Idziak

Żadne centrum ogrodnicze nie może sobie pozwolić, aby w jego ofercie w szczycie sezonu zabrakło nożyc do żywopłotu, zwłaszcza akumulatorowych, na które popyt systematycznie rośnie. – W najbliższych latach prognozujemy dynamiczny wzrost sprzedaży tej kategorii produktów. Są one bardzo wygodne w użyciu, a dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii – także lekkie. Ponadto, posiadają już parametry urządzeń elektrycznych, zapewniając jednocześnie wysoki komfort pracy i minimalne obciążenie użytkownika -– mówi Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży w firmie Makita.
 Konsumenci coraz częściej używają nożyc nie tylko do cięcia żywopłotu, ale również do innych gatunków roślin. Popularne staje się nadawanie roślinom geometrycznych form. Te czynniki powodują, że wzrasta zapotrzebowanie na dobrej jakości nożyce. Klienci oczekują bowiem, że produkt będzie lekki i funkcjonalny. Najczęściej kupują nożyce, których używanie zmniejszy wysiłek fizyczny, i zmęczenie związane z pracą w ogrodzie. Coraz częściej poszukują narzędzi dobrej jakości. Nie kierują się już wyłącznie ceną. Wynika to z faktu, że w przypadku nożyc do żywopłotu często te droższe są lepszej jakości. Klienci zwracają również uwagę na dodatkowe atuty. Chcą kupić narzędzie wytrzymałe, funkcjonalne i umożliwiające wykonanie różnych prac w ogrodzie.
Popyt na akumulatorowe nożyce do żywopłotów powoduje, że konkurencja w tym segmencie handlu jest bardzo wysoka. Duża podaż motywuje producentów do wytężonej pracy i wdrażania nowych rozwiązań. Każdego roku są wprowadzane do oferty nowości produktowe. Rynek oferuje szeroki wybór nożyc do żywopłotu, trzeba więc wiedzieć, które z nich najlepiej się sprzedają i co wpływa na decyzje zakupowe klientów. Odpowiednie skomponowanie oferty w centrum ogrodniczym gwarantuje bowiem wysoki zysk. Które z dostępnych na rynku nożyc do żywopłotu zapewnią sukces w sprzedaży?
Przedstawiamy produkty polecane przez wybrane firmy.

 

Po pierwsze: komfort pracy
Zbigniew Kogut, regionalny koordynator sprzedaży w firmie Makita

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu to grupa produktów, której sprzedaż systematycznie   rośnie. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa. Niemal wszyscy producenci elektronarzędzi oraz urządzeń ogrodowych proponują tego typu asortyment. Klienci coraz częściej poszukują modeli, w których zastosowano rozwiązania poprawiające komfort pracy. Dlatego najnowsze nożyce wyposażyliśmy w tzw. wielouchwyt oraz unikalne powłoki noży tnących, które gwarantują wygodną pracę.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: