Wielka Brytania na plusie

Angielskie Stowarzyszenie Handlu Ogrodniczego opublikowało dane podsumowujące rok 2013 w branży ogrodniczej na Wyspach Brytyjskich

Z najnowszych danych brytyjskiego Stowarzyszenia Handlu Ogrodniczego, Horticulture Trades Association, wynika, że angielskie centra ogrodnicze odnotowały sześcioprocentowy wzrost sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku. Menedżer ds. informacji rynku Dave Denny mówi: – Osiągnięcie tak zadowalającego wyniku finansowego stało się możliwe dzięki znacznej poprawie pogody w drugiej połowie roku. Sukces jednak nie byłby tak spektakularny, gdyby nie zaangażowanie detalistów w promowanie ogrodniczego hobby i nowych trendów. Dopisały nam również wskaźniki makroekonomiczne. Dlatego prawdziwą gwiazdą minionego sezonu okazały się meble i mała architektura ogrodowa, których sprzedaż zwiększyła się aż o 14%. Popyt na asortyment związany z wypoczynkiem w ogrodzie również korzystnie stymulowały warunki pogodowe w okresie letnim.

Władze brytyjskiego stowarzyszenia podkreślają także, że od 2013 roku znacznie wzrósł poziom zadowolenia klientów z obsługi, co miało bezpośrednie przełożenie na kondycję centrów ogrodniczych. Wcześniej angielskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych, Garden Centre Association, podało mniej optymistyczne wyniki – wzrost wyniósł ok. 3,3%. W bardziej reprezentatywnym badaniu rynkowym HTA uczestniczyło ponad 70 niezależnych detalistów.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: