,,Wielofunkcyjnym być”

W sprzedaży sprzętu zmechanizowanego do pielęgnacji ogrodów coraz większego znaczenia nabiera wielofunkcyjność. Konsumenci potrzebują i używają różnych maszyn, więc możliwość podłączenia kilku narzędzi do jednego silnika jest dla nich bardzo atrakcyjna

Tekst: Natalia Dur
 

Złotym środkiem na rozwiązanie problemów w ogrodzie może być uniwersalność. Urządzenia wielofunkcyjne wykorzystywane są przez cały rok do różnych prac w ogrodzie. W ciągu kilku minut kosiarkę do trawy można zamienić w glebogryzarkę, szczotkę zamiatającą lub pług do odśnieżania. Popyt na te produkty zwiększa się z roku na rok.


Spora oferta
W sprzedaży sprzętu wielofunkcyjnego widać nieznaczny wzrost, ale popyt na te produkty będzie w przyszłości znacznie większy. Choć wciąż największym zainteresowaniem cieszą się kosiarki, to jednak konsumenci kupują coraz więcej różnych maszyn do pielęgnacji ogrodów. – Zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost w sprzedaży tego typu sprzętu – mówi Jakub Piechocki, specjalista ds. marketingu w firmie Krysiak. – Aerator i wertykulator w jednym urządzeniu czy wielofunkcyjny sprzęt, który spełnia funkcje podkaszarki, sekatora i piły do gałęzi – to coraz popularniejsze produkty na rynku. W ofercie firmy Krysiak klienci znajdą kosę spalinową z przystawkami. Do urządzenia można podłączyć m.in. pilarkę, dmuchawę, glebogryzarkę i pompę do wody. Duże zapotrzebowanie na ten produkt zauważalne jest w sezonie, natomiast wiele kos sprzedaje się także zimą – dodaje. – Sprzedajemy również sporo urządzeń wielofunkcyjnych z serii Pro Trac. Jest to jednak sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów. Do urządzenia można podłączyć m.in. kopaczkę do ziemniaków. Ponadto dużą rolę przy wyborze Pro Trac odgrywa cena. Najtańszy model urządzenia można kupić już od 8 000 zł, natomiast najdroższa wersja to wydatek rzędu nawet 13 000 zł – tłumaczy Jakub Piechocki.
 

Traktor na czasie
Dla producentów w sektorze wszystkich maszyn wielofunkcyjnych najbardziej opłacalna jest sprzedaż traktorów ogrodowych. Popyt na ten asortyment będzie w przyszłości jeszcze większy. W ciągu najbliższych kilku lat w segmencie traktorów ogrodowych umożliwiających nie tylko sprawne koszenie, ale także wertykulację, zamiatanie, odśnieżanie i transport, producenci mogą spodziewać się wzrostów sprzedaży. Tego typu sprzęt będzie dla konsumentów atrakcyjny z powodu wielofunkcyjności, gwarantującej wygodę oraz komfortu stosowania, które są dla klientów coraz ważniejsze. Zdaniem Marcina Liszyńskiego, dyrektora handlowego marki Stiga, maszyny wielofunkcyjne typu PARK i TITAN mają, obok kosiarek do trawy z koszem, największy wpływ na wielkość obrotów firmy GGP Polska. – Są to urządzenie, których podstawowym zadaniem jest nie tylko koszenie, ale też zamiatanie czy odśnieżanie. Bez potrzeby montowania dodatkowych adapterów czy jakichkolwiek innych przejściówek można podłączyć do nich kilkanaście różnych akcesoriów. Klienci, którzy kupują te maszyny, to m.in. firmy zajmujące się pielęgnacją terenów zieleni czy odśnieżaniem, właściciele hoteli, dużych parkingów, ale także osoby prywatne posiadające duże ogrody – tłumaczy.
 

Zainteresowanie rośnie
Ernest Pasierbiński Marketing Specialist NAC

W ofercie firmy NAC dostępne są dwa modele urządzeń wielofunkcyjnych. Są to: urządzenie dwufunkcyjne NAC SCE130-Y oraz wielofunkcyjne ręczne nożyce. Oba produkty wprowadziliśmy do oferty ok. 3 lata temu. NAC SCE130-Y to uniwersalne urządzenie typu 2w1. Montując jeden z dwóch zawartych w komplecie wałków możemy łatwo dostosować funkcję maszyny do naszych potrzeb zmieniając ją w aerator lub wertykulator. Wprawdzie urządzenia tego typu z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem klientów, to jednak nie jest to główny ,,nurt produktowy” naszej firmy. Zdecydowanie w dalszym ciągu najlepiej sprzedającym się asortymentem wśród sprzętu zmechanizowanego pozostają kosiarki.

Nie zabraknie nowości
Jakub Piechocki specjalista ds. marketingu Krysiak

Klienci sięgają coraz chętniej po urządzenia wielofunkcyjne. Nowością w sezonie 2016, jaką wprowadzamy do oferty w tej kategorii, jest zamiatarka TEXAS, która spokojnie może odgrywać rolę m.in. aeratora. Urządzenie jest idealne zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i firm. Używany jest do pracy w miastach, parkach, małych przedsiębiorstwach, cmentarzach, parkingach itp. Sprzedaż tych zamiatarek wzrasta, a klienci kupują je przez cały rok.
 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: