Wiosna przybywa

Choć ostatnio pogoda nieźle dała nam się we znaki, to najbliższe tygodnie zdecydowanie zapachną wiosną. Wyższe temperatury, więcej słońca, a już za tydzień w Szczecinie prawdziwie wiosenne targi MIASTO OGRÓD-Zielony design. To wydarzenie, na którym trzeba po prostu być! „Biznes Ogrodniczy” objął trzydniową imprezę patronatem medialnym

Bogaty program, a w nim obok części wystawienniczej wydarzenia towarzyszące: konferencja branżowa, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, ogród pokazowy, kiermasz ogrodniczy, ponad 30 wystawców – w dniach 19-21 kwietnia przyciągną na targi MIASTO OGRÓD–Zielony design do Szczecina wielbicieli zieleni.
Wydarzenie spotyka się z zainteresowaniem architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, hurtowników. Jest to także impreza chętnie odwiedzana przez deweloperów, firmy budowlane, wykonawcze, jak i klientów indywidualnych. – Dla jednych targi są miejscem promocji, nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, dla innych – zdobywania wiedzy, czerpania pomysłów i inspiracji, dla jeszcze innych – okazją do rozmów o ogrodach i roślinach czy robienia korzystnych cenowo zakupów ogrodniczych – podsumowuje Lidia Kuszyk, organizator targów.
 

Integralną część targów stanowi konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, skierowana do profesjonalistów z branży ogrodniczej i budowlanej. Wśród prelegentów znajdą się wykładowcy akademiccy i specjaliści z całego kraju, a wśród podejmowanych zagadnień – nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na rynku architektury krajobrazu, badania naukowe, zrealizowane projekty, bieżące trendy. Pojawią się takie tematy, jak pływające wyspy, ekologiczne oczyszczalnie stawów, wykorzystanie wody opadowej, nadrzeczne parki, ekologiczna ochrona brzegów rzek, rekultywacja terenów poprzemysłowych poprzez zieleń i wodne aranżacje.
Gościem specjalnym konferencji będzie Maryann Harris – architekt krajobrazu, prezes Irlandzkiego Instytutu Kształtowania Krajobrazu. Podczas wystąpienia w Szczecinie na przykładach ze swojej  praktyki opowie o parkach nowej generacji, których wyróżnikami są bioróżnorodność, woda i energia odnawialna. Wciąż jeszcze można zapisać się na konferencję.
 

Targi są także doskonałym miejscem promocji młodych architektów oraz studentów architektury krajobrazu – okazją ku temu jest Strefa Młodego Architekta Krajobrazu. W czasie trwania targów na terenie zewnętrznym MTS powstanie ogród pokazowy w stylu naturalnym, w realizację którego angażują się firmy z branży ogrodniczej i budowlanej.
Atrakcją targów będą także pokazy florystyczne, wystawa bonsai i pokazy formowania minidrzewek. Jak co roku na targach nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, w czasie którego można będzie kupić asortyment roślinny, wyposażenie oraz dekoracje ogrodowe.

Informacje: www.mts.pl, Lidia Kuszyk, lidia.kuszyk@mts.pl, tel. 91 464 44 65.
MTS, ul. Struga 6-8, Szczecin.
Godziny otwarcia: pt.-sb.10:00-18:00, nd. 10:00-17:00; wstęp bezpłatny.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie