Wiosna w Rënku

Nasz główny cel to stworzyć takie warunki zarówno wystawcom, jak i klientom, aby wyjechali z imprezy zadowoleni i zechcieli do nas wrócić w przyszłości. Staramy się mieć oczy i uszy szeroko otwarte na ewentualne sugestie każdej ze stron – mówi Hanna Czapiewska, organizatorka Wystawy Wiosna w Ogrodzie, która w tym roku odbędzie się 17-19 maja w Gdańsku

 

Rozmawia: Agnieszka Idziak

 

W tym roku odbędzie się XVII edycja targów Wiosna w Ogrodzie, to impreza o ugruntowanej pozycji, jak udało się stworzyć tak wspaniały kiermasz, co jest jego siłą?

 

Wiosna w Ogrodzie to wspólna ciężka praca organizatorów i naszych wszystkich wystawców. Przyglądając się asortymentowi sprzed lat i temu, który stanowi obecną ofertę, radują się nasze serca oraz zmysły oczu i węchu. Progres, który widzimy wśród oferty producentów i handlowców jest ogromny, dodaje nam mnóstwo motywacji i utwierdza w przekonaniu, że warto organizować targi.

Niewątpliwą siłą Wiosny w Ogrodzie jest ogromny asortyment pięknych, świeżych roślin, środków ochrony roślin oraz cenne porady dotyczące ich sadzenia, pielęgnacji, które można uzyskać bezpośrednio od producentów.

 

Czego w tym roku mogą spodziewać się odwiedzający?

Jestem przekonana, że wystawcy – jak co roku – zaskoczą nie tylko klientów, którzy całymi rodzinami przybędą na teren Rënku, ale również organizatorów. Innowacje wprowadzane przez producentów środków ochrony roślin, artykułów niezbędnych do pielęgnacji terenów zielonych, czy mebli ogrodowych sprawiają, że ich towar z roku na rok jest coraz lepszej jakości. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również w tym roku.

Z kolei producenci roślin i szkółkarze przywiozą ze sobą mnóstwo pięknej, kolorowej rabatki, bylin, ziół, drzew i krzewów.

Od kilku lat na targi przybywa coraz więcej producentów ekologicznej żywności, która staje się coraz bardziej popularna wśród klientów. W tej dziedzinie z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś zdrowego i ciekawego.

 

Wystawcy zgodnie podkreślają, że kiermasz jest doskonałym narzędziem sprzedaży, to też wspaniałe miejsce do promowania ogrodnictwa wśród klientów. Jakie są Wasze cele i plany?

Nasz główny cel to stworzyć takie warunki zarówno wystawcom, jak i klientom, aby wyjechali z imprezy zadowoleni i zechcieli do nas wrócić w przyszłości. Staramy się mieć oczy i uszy szeroko otwarte na ewentualne sugestie każdej ze stron. Poprzez organizowanie tego typu imprez staramy się również zwrócić uwagę społeczeństwa na bardzo ważną otaczającą nas wszystkich zieleń i naturę. Tę świadomość trzeba budować już od najmłodszych lat, dlatego tworzymy strefę dla dzieci, aby pokazać, jak ważna jest natura znajdująca się dookoła.

 

Imprezie zawsze towarzyszą dodatkowe atrakcje, czego możemy się spodziewać w tym roku?

Teren targów w Rënku w pierwszy weekend po przysłowiowej „zimnej Zośce” jak co roku zmieni się w uroczy, kolorowy dywan, z którego z łatwością będzie można wybrać dla siebie coś najpiękniejszego i unikatowego.

Jak zawsze staramy się zagwarantować klientom dużo dodatkowych atrakcji. Zależy nam na urozmaiceniu targów imprezami towarzyszącymi.

Na scenie przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, będą się odbywać występy artystyczne, konkursy dla klientów oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Wśród wystawców – już tradycyjnie – wybierać będziemy najpiękniejsze: drzewko, kwiat wiosenny, krzew, najciekawszy produkt do ogrodu i oczywiście najciekawszą aranżację stoiska wystawy.

Już teraz bardzo gorąco zachęcamy wszystkich wystawców i klientów do przybycia na naszą majową „Wiosnę w Ogrodzie”.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: