Wysiana edukacja

Firma Vilmorin Garden w ramach działań z zakresu CSR przystąpiła do  projektu   ,, Szkolne ogródki w gminie Krzeszowice, jako miejsce edukacji ekologicznej” dostarczając uczniom nasiona  do ogródków warzywno – kwiatowych

Firma Vilmorin Garden  zawsze chętnie wspiera akcje z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a szczególnie jeśli  chodzi o edukację młodych osób i kształcenie nowego pokolenia ogrodników – hobbystów oraz wzbudzanie w nich pasji do ogrodnictwa. Nie inaczej stało się tym razem. Gmina Krzeszowice w myśli idei, że każdy może zajmować się ogrodnictwem w wolnym czasie przygotowała dla uczniów szkół  projekt, który polegał na wspólnym stworzeniu ogródków warzywno – kwiatowych. Uczniowie na początek przygotowali grunt pod rośliny, potem zaplanowali rozmieszczenie grządek według zasad dobrego i złego sąsiedztwa, a na końcu wyznaczyli rządki i wysiali nasiona warzyw od  firmy Vilmorin Garden. 

– Szczególnie ważne w naszych działaniach jest wspieranie szkół. Edukacja najmłodszych jest niezwykle istotna, robimy wszystko, aby dzieci pokochały pracę w ogrodzie. To przecież przyszli potencjalni nabywcy naszych produktów.  Tego typu projekty są nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale i zabawy. Uczniowie poprzez pracę zespołową uczą się odpowiedzialności i zasad wysiewu nasion. Cieszy mnie fakt, że mimo zakończenia roku szkolnego dzieci chętnie przystąpiły do realizacji swoich ogródków – mówi Violetta Ratajczak, dyrektor sprzedaży na Europe Centralną i Wschodnią w firmie Vilmorin Garden.

 

Projekt, poza praktyczną nauką ogrodnictwa i pracy zespołowej, uczy przede wszystkim odpowiedzialności. Pomimo zakończenia roku szkolnego, dzieci przez cały wakacyjny czas będą dbały o swoje ogródki. W wielu szkołach ustalono dyżury. Efekty ich pracy zostaną ocenione we wrześniu w ramach konkursu na największe plony.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: