Zaprojektuj – Zmień – Zazieleń!

Znamy już laureatów  konkursu „Slow Parki – Zielona Rewitalizacja” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji SLOW ParkProjekt. Zwyciężył projekt Anny Marii Gajdy oraz Anny Marii Dworzyńskiej. Pierwszy  Slow Park powstanie w Poznaniu przy ul. Dolna Wilda. W prace włączą się  poznański Zarząd Zieleni Miejskiej oraz firmy partnerskie: Cellfast, Fiskars, NAC i Vilmorin Garden

W konkursie wzięło udział 11 zespołów składających się ze studentów Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zwyciężył projekt Anny Marii Gajdy oraz Anny Marii Dworzyńskiej. Koncepcja zakłada m.in. powstanie na terenie SLOW Parku sieci szerokich dróg pieszo-rowerowych oraz rozległych trawników otoczonych ozdobnymi krzewami i bylinami, które będą miejscem rekreacji i wypoczynku. Projekt uwzględnia także budowę dwóch dużych placów, zaprojektowanych z myślą o zabawie i spotkaniach towarzyskich. Na terenie parku, nieopodal bloków mieszkalnych,  powstanie plac zabaw, wyposażony w urządzenia rekreacyjne dla dzieci w różnym wieku. 

 

–  Zwyciężyła koncepcja, która zdaniem jury ma szansę faktycznie zmienić zaniedbany teren w park, jaki stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Poznania – mówi Edyta Kochman, wydawca magazynu „SlowLife Food & Garden” i jeden z członków jury.

SLOW Park powstanie w Poznaniu przy ul. Dolna Wilda. Realizacja projektu będzie się odbywać we współpracy z poznańskim Zarządem Zieleni Miejskiej oraz z firmami partnerskimi: Cellfast, Fiskars, NAC i Vilmorin Garden. W momencie rozpoczęcia prac, mieszkańcy miasta zostaną zaproszeni do wspólnego działania.


SLOW ParkProjekt – laureaci:
I miejsce: Anna Maria Gajda, Anna Maria Dworzyńska
II miejsce: Agnieszka Skóra
III miejsce: Paulina Gołdysiak, Aneta Jaros
Wyróżnienie: Agnieszka Malinowska, Monika Gacioch

REKLAMA