ZIELEŃ TO ŻYCIE – 25 edycja – nowości, wiedza i inspiracje

 

Już w najbliższy czwartek startuje największa w Polsce wystawa szkółkarska jubileuszowa 25. edycja Zieleń to Życie pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego”. Tradycyjnie już zostanie wręczony Zielony Laur, nagroda dla  najlepszego produktu targów

 

 

 

W tym roku Zielony Laur powędruje do szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy za Katalog roślin 2017-2018, który prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez szkółkę Clematis Źródło Dobrych Pnączy.  Przy każdym taksonie jest zdjęcie, krótki opis piktogramowy oraz kod QR, który umożliwia automatyczne przełączanie do bogatego opisu i wielu ilustracji dotyczących danej rośliny na stronie internetowej www.clematis.com.pl. Katalog dostępny w sprzedaży hurtowej. Wyróżniona została  Jabłoń wieloodmianowa, Hurtowni Szkółkarskiej  J.Z.W. CUR, zajmuje niewiele miejsca, a cieszy różną porą dojrzewania i odmiennym smakiem owoców z każdej odmiany. Drzewka mogą jednocześnie pełnić rolę użytkową i ozdobną. Można je sadzić przy altanach, pergolach i ścianach.

W Warszawie czekają nas 3 dni pełne inspiracji, wydarzeń i spotkań. Profesjonaliści z całego kraju, Europy i świata przyjadą zobaczyć co nowego, ciekawego przygotowało blisko 300 wystawców z kilkunastu krajów, zasięgnąć informacji i posłuchać zaproszonych ekspertów. Wystawcy zaprezentują rośliny i produkty do sprzedaży w centrach ogrodniczych, sklepach, kwiaciarniach oraz do zastosowania w ogrodach i terenach zieleni. W ramach części Flower Expo Polska (Hala 4) ponownie zobaczymy kwiaty cięte, doniczkowe, dekoracje i akcesoria.  Pokazane zostaną także sprzęt, technologie i produkty do pielęgnacji i utrzymania ogrodu, usługi wsparcia produkcji i sprzedaży dla branży – zarówno producentów, handlu oraz projektowania i urządzania terenów zieleni.  Nowością na Zieleń to życie będzie Greenery – Platforma Hurtowej Sprzedaży Roślin – nowy, ogólnopolski kanał dystrybucji. Branżowi goście targów w praktyce przekonają się jakie ułatwienia w handlu roślinami proponuje system Greenery. Nowości roślinne to zawsze wyczekiwany punkt targów ZIELEŃ TO ŻYCIE.  To tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 19 roślin. Są wśród nich iglaste i liściaste krzewy, róże, pnącza,  trawy, byliny i rośliny owocowe. Szczegóły już dostępne na są na stronie  http://www.zszp.pl/?id=654&lang=1. W ramach seminarium ,,Wiedza dla producentów” (czwartek 31 sierpnia od  11.00)  uczestnicy poznają szczegóły efektywnego i oszczędnego nawadniania i kontroli temperatury w uprawie roślin, bezpieczeństwa w transporcie roślin, czym są znaki towarowe w świecie roślin, jakie są nowoczesne rozwiązania w produkcji bylin. Kolejne seminarium ,,Wiedza dla handlu” – także w czwartek od 14.30. I tu w ramach Akademii Biznesu Ogrodniczego prelegenci skupią się na nowych trendach w handlu detalicznym, rozwiązaniach przyciągających klientów do centrum ogrodniczego i technikach zwiększających sprzedaż. Poznamy także tajniki podnoszącej sprzedaż ekspozycji roślinnych i innowacyjne rozwiązania do zraszania i podlewania. W piątek 1 września tematyka skierowana będzie do 2 sektorów –  branży kwiaciarskiej i zieleni miejskiej. Floryści i kwiaciarze usłyszą o europejskich perspektywach w handlu kwiatami i roli wartości dodanej oraz skutecznej promocji w social mediach i  Internecie – program przygotowany przez Flower Expo Polska, Biuro Kwiatów Holandia i międzynarodową organizację Union Fleurs ze względu na uniwersalność zainteresować może także nie tylko kwiaciarzy.  Tymczasem specjaliści zainteresowani zielenią publiczną spotkają się na konferencji Mocno Zielone Miasto, a architekci krajobrazu wezmą udział w szeregu warsztatów: z projektowania angielskich ogrodów, zastosowania nowoczesnych programów komputerowych. W Hali 4 codzienne spotkania z mistrzami florystyki z Polski, Rosji, Estonii i Holandii, a także pokazy i rywalizacje szkół florystycznych.

W sobotę 2 września w ramach Dnia Architekta Krajobrazu uczestnicy spotkają się z m.in. z brytyjską projektantką ogrodów Ann-Marie Powell oraz polskim architektem krajobrazu Mirosławem Sztuką realizującym spektakularne projekty w Rosji.

Rejestracja branżowych gości oraz zgłoszenia na seminaria i konferencje i wszelkie informacje na www.zielentozycie.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: