ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA

W dniach 6 – 8 września, w EXPO XXI WARSZAWA odbędzie się 26. edycja międzynarodowych targów roślin, kwiatów i techniki ogrodniczej. Nowością będzie Horti Flower Show, czyli ekspozycja sadzonek kwiatów rabatowych i bylin do uprawy na balkony i tarasy oraz towarzyszące jej seminarium skierowane dla producentów. „Biznes Ogrodniczy” jest patronem medialnym wydarzenia

 

Tegorocznym hasłem wystawy jest „Kolekcja korzyści”, które wskazuje na liczne – nie tylko dekoracyjne profity płynące z otaczania się roślinami i tworzenia ogrodów.  Dwa pierwsze dni Wystawy Zieleń to Życie skierowane są do branżowych gości. W sobotę targi otwarte są także dla entuzjastów i pasjonatów ogrodnictwa. Udział w targach potwierdziło ponad 270 wystawców z Polski, a także Holandii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Ekwadoru.

W jednym miejscu zobaczyć będzie można najbogatszą w kraju ofertę roślin – do handlu, realizacji zielonych inwestycji, a także kwiatów ciętych, doniczkowych i rabatowych. Wystawcy zaprezentują też rozwiązania techniczne, środki do produkcji, akcesoria do dekoracji i aranżacji terenów zieleni, usługi, wydawnictwa. Nowością będzie Horti Flower Show, czyli ekspozycja sadzonek kwiatów rabatowych i bylin do uprawy na balkony i tarasy oraz towarzyszące jej seminarium skierowane dla producentów. W jedynym w Polsce Konkursie Roślin NOWOŚCI o miano najciekawszej powalczy w tym roku 23 odmiany zgłoszone przez producentów z Polski i zagranicy.

W ramach Flower Expo Polska skierowanej do branży florystycznej zaprezentują się producenci i dystrybutorzy kwiatów. Zobaczymy też tematyczne stylizacje dla kwiaciarni, pokazy mistrzów florystyki i szkół florystycznych. Wystąpią m.in. Tomasz Max Kuczyński, Monika Harlos, Małgorzata Niska, Maciej Krzus, Zygmunt Sieradzan i Stefan van Berlo. Odbędą się też seminaria na temat promocji w mediach społecznościowych, fotografii wspierającej sprzedaż.

Gościem specjalnym będzie holenderski architekt krajobrazu Niek Roozen. Poprowadzi warsztaty (piątek 7 września) i wykład w ramach Dnia Architekta Krajobrazu w sobotę 8 września. Zaprezentuje swoje projekty, opowie o inspiracjach i praktycznym zastosowaniu filozofii „Więcej zieleni”.

 

Rejestracja branżowych gości i program szczegółowy na www.zielentozycie.pl, www.flowerexpo.pl

REKLAMA
Targi Zieleń to życie