Zielone święto coraz bliżej

Już we wtorek 22 stycznia  branża szkółkarska spotka się  na targach IPM ESSEN. Impreza potrwa do 25 stycznia, w wystawie weźmie udział ok. 1 600 wystawców z blisko 50 krajów. Krajem partnerskim została Belgia
Tekst: Agnieszka Idziak

IMP Essen to największe europejskie spotkanie szkółkarskie i jedna z największych światowych wystaw ogrodniczych, która na początku sezonu jest dla zielonej branży barometrem nastrojów i koniunktury. Informacje o nowościach, orientacja rynkowa i nawiązywanie kontaktów handlowych powodują, że do Essen przyjeżdżają branżyści ze wszystkich stron świata. Tradycyjnie już polskie firmy szkółkarskie zaprezentują się na wspólnym stoisku narodowym.

Łącznie aż 17 krajów zaprezentuje ofertę na stoiskach narodowych.
Duża liczba międzynarodowych ekspozycji partnerskich jeszcze raz podkreśli znaczenie IPM ESSEN jako wiodących targów w międzynarodowym sektorze ogrodniczym. Użytkownicy doceniają ten format, ponieważ na tych wieloaspektowych stoiskach mogą uzyskać informacje o produktach specyficznych dla danego kraju od kilku firm w szybki, kompaktowy i wydajny sposób.

 

Z inicjatywy Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni tradycyjnie polskie szkółki zaprezentują się na wspólnym stoisku narodowym w Pawilonie 6, stoisko 6E33. Zobaczyć będzie można ofertę 13 firm: BÓR Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych B. Wrona, CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy, Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka, Gospodarstwo Ogrodnicze Waganowice, Gospodarstwo Szkółkarskie KORFANTY, MARKPOL Markus Piotr, Plantin Sp. z o.o., Polska Borówka, Polskie Borówki, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Sutkowscy, Szkółka Szmit, Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni, która koordynuje wspólne wystąpienie grupy polskich firm.

Doskonała lokalizacja w zupełnie nowej przestrzeni, nowoczesna aranżacja stoiska zintegrowana biało-czerwoną kolorystyką z napisami ,,Polska”, a także bogata oferta przygotowana na europejski i światowy rynek przyciągną zapewne nie tylko stałych klientów, ale też wielu nowych.

W grupie wystawców prezentują się szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich i firmy spoza stowarzyszenia.

Wystawcy zaprezentują bogatą ofertę roślin ozdobnych i bardzo mocną propozycję gatunków owocowych. W ofercie wystawców pojawią się drzewa, krzewy iglaste i liściaste, pnącza oraz krzewy jagodowe. Szkółki pochwalą się też nowościami – często odmianami własnej hodowli. Oferta kierowana jest na rynki europejskie i dalsze. Wysoka jakość, bogaty asortyment i odporność na ostrzejsze warunki klimatyczne to podstawowe atuty oferowanego przez polskie szkółki materiału roślinnego.

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: