Nawozy w wodorozpuszczalnych kapsułkach AGRECOL

O serii produktów nagrodzonych Top Innowacją rozmawiamy z Dawidem Kosakiewiczem, dyrektorem marketingu w firmie Agrecol

Rozmawia: Jakub Borkowski

Nawóz w kapsułkach rozpuszczalnych w wodzie to nowość i rewolucja w tej kategorii produktowej. Jak narodził się ten pomysł?
Dzięki zamknięciu kryształów nawozu w specjalnej wodorozpuszczalnej folii udało się uzyskać produkt będący rzeczywiście dużym przełomem na rynku. Pomysł rozwijał się w ramach zespołowych prac badawczo-rozwojowych. Szukaliśmy produktów, które będą charakteryzowały się wygodną i nowoczesną formą aplikacji. Priorytetem był zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dla użytkownika. Zastosowanie rozpuszczalnej w wodzie folii zminimalizowało negatywny wpływ stosowania produktów na środowisko naturalne. Prace na samym początku realizowane były wewnętrznie przez kilka miesięcy głównie w laboratorium Agrecol. Dodatkowo w pewnym etapie do współpracy zaangażowano zewnętrzne jednostki badawcze. Celem tych działań było opracowanie procesu technologicznego produkcji nowoopracowanych produktów oraz dobór odpowiednich maszyn i urządzeń. Produkty są odpowiedzią na zbadane potrzeby na rynku, roboczo pracowaliśmy nad tą kwestią ponad dwa lata.

Co wyróżnia produkt na tle innych dostępnych na rynku nawozów ready-to-use?
Każda kapsułka zawiera odmierzoną dawkę, więc łatwo i bez ryzyka zabrudzeń możemy nawozić roślinę. Przezroczysta folia kapsułki jest w 100% biodegradowalna. Po zużyciu wszystkich kapsułek opakowanie jest wolne od resztek nawozu, więc wystarczy je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika do segregacji. Seria nawozów zawiera precyzyjnie dobrane składniki pokarmowe dostosowane do potrzeb poszczególnych grup roślin. Nawozy te zawierają makro- oraz mikroelementy w łatwo przyswajalnych formach i są niezwykle wydajne. Taki nawóz wystarczy wrzucić do odpowiedniej ilości wody i wymieszać roztwór. W tym przypadku nie ma możliwości przedawkowania, rozlania czy rozsypania nawozu, a dzięki uproszczonej procedurze dozowania oszczędzamy swój czas.

Dla jakich klientów dedykowany jest ten produkt?
Z uwagi na szeroką serię produkty te są skierowane do wszystkich osób, które posiadają rośliny uprawiane w domu (kwitnące, storczyki), jak i rośliny ogrodowe (m.in.: borówki, hortensje, rododendrony, tuje, pomidory, truskawki, surfinie i pelargonie). Kapsułki są bardzo wygodną postacią preparatu, szczególnie dla klientów posiadających niewielkie gospodarstwa rolne, ogrody działkowe czy tereny zielone wokół domów jednorodzinnych. Kapsułki w szczególności są dedykowane klientom, którzy cenią sobie bezpieczeństwo – brak kontaktu z produktem, możliwość bezpiecznego przygotowania cieczy roboczej. Dodatkowo brak zastosowania chemicznych substancji klejących, minimalizacja odpadu folii, materiał opakowań o wysokim poziomie biodegradowalności – to argumenty, które przemawiają dla wielu klientów.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: