Oleo-Mac: wspólna droga do sukcesu

Konsekwentny rozwój oferty oparty na nowych technologiach oraz wzrost sprzedaży urządzeń akumulatorowych – to m.in. tematy poruszane podczas spotkania, jakie dla swoich dealerów zorganizowała firma Victus-Emak 7 września w Hotelu Copernicus w Toruniu. „Biznes Ogrodniczy” brał udział w tym wydarzeniu.

 

Tekst: Agnieszka Idziak

 

Firma Victus-Emak zaprosiła swoich partnerów biznesowych na spotkanie, podczas którego zaprezentowano nowości, działania marketingowe oraz warunki handlowe na sezon jesienny.

Tradycyjnie nagrodzono najlepszych dealerów za największą dynamikę sprzedaży. Victus przyznaje także nagrodę za najlepszy serwis. – Cieszymy się z sukcesu naszych partnerów biznesowych – powiedział Andrzej Siedlewski, prezes Victus-Emak, wręczając wyróżnienia.

Ważną częścią spotkania było podsumowanie sezonu wiosennego. – Od stycznia do maja sprzedaż sprzętu rosła nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jednak maszyny do koszenia i cięcia przestały dobrze się sprzedawać w połowie maja – problemem była susza. Warto dodać, że mimo tych trudności 3 grupy produktów zanotowały wzrost sprzedaży: myjki, traktory i glebogryzarki – podsumował Andrzej Siedlewski.

Podczas spotkania Victus-Emak zaprezentował całą ofertę produktów marki Oleo-Mac, w tym nowości, które będą dostępne w jesiennej ofercie, m.in.: pilarki, traktory, myjki i dmuchawy. Na szczególną uwagę zasługuje linia pilarek, o nowej konstrukcji oraz parametrach pracy, którym nadano nowoczesny wygląd. Klienci mogli zapoznać się z maszynami i przetestować je podczas pracy.

Victus wprowadzi w swoich kosiarkach nowe silniki Emak, które spełniają wymogi normy emisji EURO 5, obowiązującej od stycznia 2019. Firma wzbogaci także ofertę o urządzenia akumulatorowe.

Sprzedaż maszyn akumulatorowych rośnie z roku na rok. Szacuje się, że udział w rynku hobby tych urządzeń w 2019 r. wyniesie 30%, dla porównania w 2016 było to zaledwie 12%. – Widzimy duży potencjał w urządzeniach akumulatorowych – konkludował Andrzej Siedlewski.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: