VI Targi i Kiermasz Ogrodniczy EDEN 2010

15-16 maja 2010 na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Lubelskich S.A. w Lublinie odbyły się VI Targi i Kiermasz Ogrodniczy EDEN 2010 – największa w regionie impreza branżowa, która skupia nie tylko lokalnych producentów. – Wśród 70 wystawców znaleźli się ogólnopolscy producenci nawozów, podłoży, narzędzi ogrodniczych oraz firmy projektujące ogrody – wyjaśnia Beata Wiśniewska, koordynator targów.
Drugi już raz targi utrzymano w nowej formule. Hala wystawowa podzielona została na dwie części. W jednej zorganizowano imponujące aranżacje, w drugiej zorganizowano kiermasz. – Dzięki takiej strategii wystawca mógł zaprezentować firmę w targowej części hali, natomiast w części kiermaszowej prowadzić sprzedaż swoich produktów – wyjaśnia pani Beata.
Uzupełnieniem targów były imprezy towarzyszące, wśród których szczególną popularnością cieszyły się Mistrzostwa Florystyczne oraz wykłady. Jednym z prelegentów był prof. dr hab. Leszek Orlikowski, który wypowiedział się na temat chorób drzew i krzewów ozdobnych w szkółkach i ogrodach. Prezentację na temat pracy architekta krajobrazu przedstawił mgr inż. Wojciech Januszczyk, który po swoim wystąpieniu przeprowadził ze studentami lubelskich uczelni warsztaty tematyczne.
Organizatorzy podsumowując imprezę, nie kryją satysfakcji. – VI Targi i Kiermasz Ogrodniczy EDEN 2010 zaliczamy do bardzo udanych. Już teraz możemy powiedzieć, że przyszły rok pod względem liczby wystawców będzie jeszcze lepszy – stwierdza Beata Wiśniewska. – Zdecydowanie pozostaniemy przy dotychczasowej formule organizacyjnej i terminie wystawy. 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: